Filtruj według

Nowe Produkty

New products

Spawanie, ochrona spawaczy - Basic BHP

Spawanie

Spawanie – niezbędne środki ochronne w naszej ofercie

Nawet laik wie, że prace spawalnicze nie należą do najbezpieczniejszych. Podczas łączenia materiałów spawacz jest narażony na szkodliwe czynniki, które mogą w poważnym stopniu zagrażać jego zdrowiu. Właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP, a także stawianie na środki ochrony indywidualnej najwyższej jakości. Na tym polu nie mamy sobie równych. W ofercie sklepu Basic Safety Store znajdziesz propozycje od marek, które są znane i cenione nie tylko na rodzimym, ale również europejskim rynku. Do tego wszystkie produkty posiadają wymagane certyfikaty europejskie kat I, II lub III. Chcesz wiedzieć więcej? W takim razie rzuć okiem na to, co dla Ciebie przygotowaliśmy lub po prostu się z nami skontaktuj.

Stanowisko  pracy spawacza wiąże się z wieloma zagrożeniami. Przede wszystkim spawacz narażony jest na działanie płomienia, rozprysków stopionych metali, promieniowanie nadfioletowe od łuku  spawalniczego, promieniowanie elektromagnetyczne, emisję pyłów i gazów oraz porażenie prądem elektrycznym. Tutaj ważna jest jakość środków ochronnych. Do naszej oferty dodajemy wyłącznie te propozycje, na które sami byśmy postawili w pracy. Nie ma więc mowy o półśrodkach, czy propozycjach na pół gwizdka.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Spawanie – sprawdź asortyment naszego sklepu

Kolosalną rolę w ochronie spawaczy przed działaniem promieniowania cieplnego i gorących cząstek metali odgrywa odzież ochronna okrywająca ciało całkowicie lub częściowo. Ta najczęściej wykonana z materiałów włókienniczych (w tym również ze skór). Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ u nas możesz liczyć na propozycje od znanych i cenionych producentów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. To doskonale przemyślane projekty, najlepsze materiały wykorzystane przy produkcji oraz jakość, którą potwierdzają certyfikaty zgodności z restrykcyjnymi normami EN.

Bezpieczne spawanie z odpowiednimi środkami ochronnymi

Spawacz w pracy narażony jest na szereg zagrożeń, na czele z oparzeniami, czy porażeniem prądem. Do tego dochodzą poparzenia gorącymi odpryskami metalu wpadającymi do butów, czy pod ubranie ochronne (szczególnie w przestrzeń rękawów i  w obrębie kołnierza). Nie można również zapomnieć o zagrożeniach zawodowych związanych ze schorzeniami skóry,  oczu, płuc. Tutaj kluczowy jest dobór odpowiednich środków ochronnych. Na szczęście możesz w tej kwestii na nas liczyć.

Postaw na odpowiednie środki ochronne w trakcie spawania

Odzież  ochronna dla spawaczy musi spełniać określone wymagania dotyczące  konstrukcji. Do tego odzież ochronna dla spawaczy  konstruowana jest głównie z tkanin trudnopalnych,  bawełnianych, impregnowanych niepalnie lub z włókien aramidowych oraz ze skór naturalnych wyprawianych uniepalniająco. Dobierając więc odpowiedni strój do pracy, zwróć uwagę na jego jakość oraz zastosowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz po prostu wygody użytkowania. Poza ochroną strój nie powinien również krępować ruchów. Wybierz więc propozycje od sprawdzonego sklepu.