Nowe Produkty

New products

Wycieki Olejowe

Wycieki Olejowe

Wycieki olejowe – z naszym asortymentem się ich pozbędziesz

Naszą ofertę komponujemy w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby wszystkich fachowców. Tym razem przedstawiamy Ci nasz asortyment, który pomaga uporać się z wyciekami olejów. Warto podkreślić, że właściwe usuwanie wycieków materiałów niebezpiecznych ma fundamentalne znaczenie dla ochrony środowiska i bezpieczeństwa człowieka. To jednak nie wszystko. Warto również mieć na uwadze, że kluczowe jest także wyposażenie obiektów przemysłowych w odpowiednie środki do szybkiego unieszkodliwiania takich rozlewisk. Eksperci polecają szczególnie sorbenty, które dość powszechnie stosowane są m.in. przez strażaków. Ważne jest jednak zadbanie o rozwiązania dobrej jakości.

Wycieki olejów zdarzają się w wielu zakładach pracy. Można im jednak skutecznie zapobiegać. Oczywiście najlepiej jest wprowadzić szereg zabezpieczeń na tego typu wypadki, jednak trzeba uczciwie przyznać, że nigdy nie ma 100% pewności, że do takiego wypadku nie dojdzie. Nie da się przecież wykluczyć zdarzenia losowego lub awarii prowadzącej do powstawania rozlewów substancji niebezpiecznych. Tutaj ważne jest odpowiednie wyposażenie na wypadek takich zdarzeń – a na to możesz liczyć w ofercie sklepie Basic Safety Store. Przekonaj się sam, że u nas zrobisz udane zakupy.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wycieki olejów mogą być groźne dla środowiska

Nie jest tajemnicą, że niekontrolowany wyciek paliwa, ropopodobnych substancji, olejów czy szkodliwych cieczy to w pełni realne ryzyko dla środowiska. Do tego w niebezpieczeństwie mogą być zarówno pracownicy, jak i postronne osoby przebywające na zagrożonym terenie. Co robić w takiej sytuacji? To właśnie od szybkości reakcji często zależy skala zniszczenia oraz poniesione konsekwencje, także finansowe, czy zdrowotne. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment, który pozwoli Ci przeciwdziałać takim zagrożeniom i usuwać potencjalne szkody.

Możesz sobie poradzić z wyciekami olejów 

Aby przygotować się na wypadek wycieku olejów, konieczna jest inwestycja w odpowiednie środki przeznaczone do unieszkodliwiania specyficznych substancji. Tutaj doskonale sprawdzają się sorbenty. Czym są? To rozdrobnione ciała stałe przygotowywane z tworzyw sztucznych lub naturalnych skał i minerałów (poddanych wcześniejszej obróbce). Są niepalne i działają na zasadzie pochłaniania substancji, konkretnie – zjawisk absorpcji i adsorpcji.

Wyciekom olejów można przeciwdziałać 

Wyciek oleju i innych tego typu substancji jest niebezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla roślin czy zwierząt – tutaj naprawdę nie ma czasu na żarty, czy zastanawianie się, co dalej. Trzeba również jasno powiedzieć, że właścicielom firm, których działania spowodowały wyciek, grożą wysokie kary finansowe. Warto więc zapobiegać i szybko reagować na tego typu wypadki. Na szczęście teraz możesz liczyć na zaufany i sprawdzony sklep. U nas zakupisz wszystko, co niezbędne, aby zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa.