Zestaw asekuracyjny PROTEKT – Model GRIDER

W załączniku znajdziesz tabelę rozmiarów dla szelek.

netto
299,00 zł
brutto
367,77 zł
Rozmiar
  • M-XL

Stan magazynu
Wysoki

Zestaw asekuracyjny PROTEKT – Model GRIDER

Model: GRIDER

Rozmiar: M-XL

Norma: EN 355, EN 358

Zestaw asekuracyjny GRIDER zawiera komplet podstawowego sprzętu potrzebnego do pracy na kratownicach oraz rusztowaniach.

W skład zestawu wchodzą:

·        szelki bezpieczeństwa P 05S z przednim i tylnym punktem zaczepowym oraz z pasem i bocznymi klamrami zaczepowymi, rozmiar M-XL

·        amortyzator bezpieczeństwa z podwójną taśmą poliamidową ABM-2T oraz zatrzaśnikami AZ 011 i 2 x AZ 029

·        linka bezpieczeństwa regulowana LB 100 o dł. 1,2 m z zatrzaśnikami AZ 011

·        torba transportowa, wymiary 31 x 27 x 10 cm

 

Praca na wysokości

 

Praca na wysokości może narazić pracowników na szczególnie wysokie ryzyko utraty zdrowia lub życia na skutek upadku lub innego poważnego zdarzenia. Wypadki związane z pracami wysokościowymi stanowią dużą część wszystkich wypadków przy pracy - szczególnie śmiertelnych.

 

Rocznie w Polsce dochodzi do około 5000 wypadków będących następstwem upadku z wysokości, w wyniku których 150 osób ponosi śmierć na miejscu lub odnosi ciężkie obrażenia.

 

(źródło: Główny Urząd Statystyczny - dane 2005r.)

 

Przepisy prawa polskiego i europejskiego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców zatrudniających osoby wykonujące prace na wysokości do zapewnienia właściwych środków chroniących przed upadkiem.

 

Jeżeli jest to możliwe, prace należy organizować tak, aby pracownicy znajdowali się poza strefą zagrożenia upadkiem z wysokości. W przypadku jednak, gdy prace na wysokości będą wykonywane w miejscu i w sposób zagrażający bezpieczeństwu należy dokonać wyboru najbardziej odpowiedniego sprzętu, który zapewni właściwe warunki pracy. Stosuje się przy tym zasadę pierwszeństwa środków ochrony zbiorowej (balustrady i siatki ochronne) nad środkami ochrony osobistej (indywidualny sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości). Prawidłowy wybór sprzętu powinien uwzględniać charakter wykonywanej pracy. Wyborowi i używaniu środków ochronnych właściwych dla każdego stanowiska pracy powinno towarzyszyć specjalistyczne szkolenie i badanie lekarskie. Ponadto pracodawca zobowiązany jest do odpowiedniego zaplanowania prac wysokościowych oraz zapewnienia nadzoru nad ich wykonywaniem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

 

Indywidualny sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości podlega okresowym przeglądom kontrolnym wykonywanym przez wykwalifikowany personel. Przeglądy okresowe nie zwalniają użytkowników z każdorazowej kontroli sprzętu przed użyciem.

 

Jako Środek Ochrony Indywidualnej (PPE), sprzęt chroniący przed upadkiem musi spełniać wymagania zharmonizowanych norm europejskich (EN). Wymagane jest umieszczanie na wyrobach oznakowania CE zawierającego między innymi numer odnośnej normy europejskiej.

 

 

GRIDER

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zestaw asekuracyjny PROTEKT – Model GRIDER

W załączniku znajdziesz tabelę rozmiarów dla szelek.

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Inne produkty z tej kategorii